Lektorské dovednosti, Specifika výuky dospělých

Zpět na přehled kurzů

Popis:foto lektorsk dovednostii

Účastníci se seznámí s počátečními způsoby výuky dospělých a s odlišnostmi od výuky dětí, se specifiky vzdělávání dospělých, vycházejících z výsledků výzkumu, týkajícího se způsobu výuky dospělých. Dozvíte se, jak připravit školící program, jaké jsou metody vzdělávání dospělých, co to je programové učení umožňující studium vlastním tempem studujícího, dále pak s technikami a důvody hodnocení. V kurzu se také seznámíte s nejnovějšími metodami práce lektora pomocí audiovizuální techniky.

Pro absolvování tohoto programu se předpokládají obecné znalosti na úrovni absolventa střední školy (gymnázia či pedagogické odborné školy), základní znalost psychologie, sociologie, pedagogiky zejména didaktiky, vyučovacího procesu a metodiky a s tím související terminologie. 

Anotace:

Ve vzdělávacím programu zaměřeném na klíčové kompetence školitele bude výuka probíhat ve čtyřech pětihodinových blocích.

Lektor:

Zdeněk Kotulák, MBA, profesí projektový manažer a akreditovaný lektor

Uchazeči:

Přihlásit se může každý, kdo se potřebuje naučit nebo zlepšit techniku prezentací, ať už materiální (např. prodejce) nebo duševní (např. učitel, který však pouze s vazbou na další vzdělávání), řídící pracovníci všech stupňů, vedoucí pracovníci místní a st. správy, zprostředkovatel předávání informací (např. průvodce, informační a poradenský pracovník, poradce, tiskový mluvčí), pracovníci dětských domovů.

Termín

Připravujeme další termíny výuky.

Máte zájem o více informací?

Kontaktní formulář 

Prosím zaškrtněte, jinak nebude možné vaši zprávu poslat. Děkujeme.
Centrum profesního rozvoje vzniklo v rámci projektu Vývoj, ověření a realizace systému dalšího vzdělávání v sociálně právní oblasti, CZ.1.07/3.2.05/02.0001. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.